Turizem

Public·5 Skupina

PLANINSKI POHOD OB SMARAGDNI REKI SOČI IN VZPON NA SABOTIN SABOTIN 609 m. - 21.12.2014.

Pohod se je začel v meglenem in mrzlem jutru iz Plav. Občutek odličen, pa pot pod noge sem si rekel po novi kolesarski poti ob reki Soči. Prebujanje narave in ptičje petje ti dajejo še dodatno energijo z pogledom na čudovito naravo. Do Šmavra čudovit vonj smaragdne Soče in pogledi po dolini.Vzpon na Sabotin 609 m se je začel v dopoldanskem soncu, ki pa je z pogledom v dolino postajal vse lepši. Razgled čudovit na okoliške kraje in Sveto Goro. Na vrhu pogled na barake in kaverne iz prve svetovne vojne, ki pričarajo vzdušje takratnega časa. Povratek po planinski poti po grebenu Sabotina v smeri Goriških Brd na Vrhovlje, naprej proti Koradi ter spust v Plave. Čudovita tura ni kaj, pod nogami okroglih 27 km.

Dobrodošli v skupini! Lahko se povežete z drugimi člani, pre...