EKO Soška dolina

Public·9 members

V Anhovem ne nasprotujejo spremembam, ki prinašajo čistejše okolje

Žiga Kariž

28. 10. 2023, 07.55

Posodobljeno: 28. 10. 2023, 08.10

V Anhovem že več kot sto let proizvajajo bistveno sestavino betona, cement. Urbana legenda, ki verjetno ni daleč od resnice, pravi, da bi imeli Slovenci, če ne bi bilo cementarne, pol hiš manj.

Naj Anhovo zadiha

20. 9. 2023 39 min

NA TRETJEM

Bodo ljudje, ki živijo v bližini cementarn, kot je Cementarna Anhovo, enako zaščiteni kot tisti, ki živijo v okolici sežigalnic odpadkov? Nevladne organizacije...................

Civilne iniciative zahtevajo izenačitev standardov pri izpustih sežigalnic in sosežigalnic odpadkov

La. Da.

31. avgust 2023 ob 12.54 MMC RTV SLO, STA

Predstavniki civilne družbe bodo začeli v petek zbirati podpise za spremembo zakona o varstvu okolja. Zahtevajo namreč, da za obrate, ki izvajajo le sosežig odpadkov, veljajo enaki standardi pri izpustih kot za sežigalnice. Med drugim za Anhovo.

Alan Perry Slovenija

V Anhovem na nogah zaradi lesne proizvodnje v Salonitu

Valter Pregelj

30. avgust 2023 ob 14.47 Anhovo - Radio Koper

Civilnodružbeni gibanji in nekateri prebivalci Anhovega opozarjajo na nespoštovanje kar treh odločb, s katerimi gradbena inšpekcija od Salonitove hčerinske družbe Inde zahteva, da preneha uporabljati stavbo ob robu naselja za namen lesne proizvodnje.

Alan Perry Slovenija