Vzgoja in izobraževanje

Spremljali 50 tisoč otrok: rasli so hitreje kot vrstniki

Ljubljana, 06.06.2023

AVTOR: Vesna Lambergar

Najnovejši rezultati meritev športnovzgojnega kartona na osnovnih in srednjih šolah niso vzpodbudni. Kar 60 odstotkov otrok se namreč po poslabšanju gibalnih sposobnosti med epidemijo ni vrnilo na predkoronsko raven, medtem ko se je pri 40 odstotkih stanje izboljšalo. Kot poudarja vodja meritev, so bili otroci "branik zdravstvenega sistema", in poziva pristojne, naj zdaj "poplačajo dolg." Pediatrinja pa ob tem opozarja, da bodo mladostniki s težavami v gibanju vstopili na trg kot odrasli, ki bodo neproduktivni in veliko bolniško odsotni.

March 16, 2022 · changed the group description.

Dobrodošli v skupini! Lahko se povežete z drugimi člani, prejemate posodobitve in delite videoposnetke.

stanislav.kekec

Welcome to the group! You can connect with other members, get updates and share photos.

stanislav.kekec

Dobrodošli v skupini! Lahko se povežete z drugimi člani, pre...