Varstvo okolja in ohranjevanje narave

Public·10 Skupina

Sanacija na Goriškem: domačini takšnega neurja ne pomnijo

24UR.COM

Čepovan, 26.07.2023, 19:44

AVTOR: Rebeka Tomaduz

Če je noč minila brez silovitih neurij, pa veliko niso spali domačini in gasilci, tudi vojaki in civilna zaščita. Ti že od torka sanirajo prizadeta območja, pregledujejo teren, vaščani pa obupani kličejo krovce po celi Sloveniji. Kje jih dobiti, se sprašujejo, da bi domove zaščitili še pred novimi neurji. Odkrilo je tudi streho prostovoljnega gasilskega društva Čepovan, kjer pa bodo čez dober mesec nameščeni otroci. Zaradi prostorske stiske so gasilci svoje prostore odstopili vrtcu, kjer v šolskem letu poteka varstvo otrok. In če besedo hvala običajno mi izrečemo gasilcem, se tokrat domačinom zahvaljujejo oni. Pravijo namreč, da se je zbralo veliko domačinov, ki skušajo njihovo streho čim prej zakrpati.

VIDEO:

STANISLAV VALENTINČIČ

Dobrodošli v skupini! Lahko se povežete z drugimi člani, pre...